Razumevanje vaše kozmetike

Da li je kozmetika testirana na životinjama? Ne!

Modern Medical Research Laboratory: Two Scientists Wearing Face Masks Working Together Using Microscope, Analysing Samples, Talking. Advanced Scientific Lab for Medicine, Biotechnology.

U Evropskoj uniji testiranje kozmetike na životinjama je u potpunosti zabranjeno od 2013. Cosmetics Europe, Evropsko trgovinsko udruženje za kozmetiku i ličnu negu, snažno podržava zabranu testiranja na životinjama.

Tokom poslednjih 30 godina, mnogo pre nego što je zabrana testiranja na životinjama stupila na snagu, industrija kozmetike i lične nege je investirala u istraživanje i razvoj kako bi razvila alternative alatima za testiranje na životinjama u cilju procene bezbednosti kozmetičkih sastojaka i proizvoda.

Kompanije moraju poštovati stroge zakone i sprovoditi rigorozne procene bezbednosti pre nego što se bilo koji proizvod nađe u prodaji. Profesionalno kvalifikovani procenitelji bezbednosti pregledaju dokaze o proizvodu i njegovim sastojcima koji se nalaze u opsežnim naučnim istraživanjima.

Saznajte više ovde o tome kako se kozmetika čuva bezbednom u Evropi.

Baza podataka

Kozmetika je ljudima važna i igra značajnu ulogu u našem svakodnevnom životu. Evropski potrošači u proseku koriste preko sedam različitih kozmetičkih proizvoda dnevno. A vi? Sasvim je prirodno da želite da saznate više o sastojcima u tim proizvodima.

U digitalnom svetu u kojem živimo, preplavljeni smo informacijama o kozmetici. Međutim, teško je znati koje su među njima pouzdane. COSMILE Europe je evropska baza podataka kozmetičkih sastojaka koja nudi pouzdane, proverene i naučno podržane informacije o skoro 30.000 sastojaka koji se koriste u kozmetici.

Ova baza podataka će vam pomoći da razumete zašto se određeni sastojci nalaze u vašim kozmetičkim proizvodima; koja svojstva imaju i još mnogo toga. Baza podataka je trenutno dostupna na četrnaest jezika, a uskoro će ih biti još.

Pretraži bazu podataka

Zašto su naše informacije pouzdane

Sve informacije u bazi podataka COSMILE Europe potiču iz proverenih izvora i zasnovane su na znanju nezavisnih stručnjaka.

INCI listu sastojaka koju takođe koristi Evropska komisija u okviru svoje baze podataka CosIng, zvaničnog izvora informacija supstancama i sastojcima kozmetičkih proizvoda, obezbeđuje Savet proizvoda za ličnu negu. Informacije o funkciji sastojaka potiču iz CosIng baze podataka. Detaljnije informacije o sastojcima, njihovim svojstvima, o tome da li su sintetički i/ili prirodnog porekla, u kojim vrstama proizvoda se sastojci mogu naći, itd… potiču od nezavisnih stručnjaka i naučnih procena koje objavljuju evropska i nacionalna stručna tela.